NarsilMec Atari Narsil

Vzpomínky na Narsil

Psal se rok 1993, když jsem v nějakém tištěném médiu, snad v Inzert Expressu, objevil inzerát, že se hledají spolupracovníci pro nově vznikající elektronický časopis. Odepsal jsem a do Velkého Meziříčí mi došla disketa s etiketou "Narsil 93".

Od té doby jsem začal do Narsilu pravidelně přispívat články, které většinou byly kompilace novinek z časopisu Chip. Tato rubrika se jmenovala CHAOS News. Dokonce jsem pro rubriku vytvořil i první super logo. Též, jsem do Narsilu přispěl vlastním článkem o DIGI Composeru a také lehkým crackem hry Prince of Persia. V některém z dalších čísel zazněla i moje hudba. Byly to tři MODy. Rozkaz od Empty Heada zněl jasně: "Tři MODy, ale s jednou zvukovou bankou."

Už si to nepamatuju přesně, milé děti, ale tuším, že i s Karlem Rousem ml. aka Empty Headem jsme měli korespondenční disketu. Prostě se do obálky vložila 3,5" DD a na ní byl soubor DOPIS.TXT. Tož, elektronická pošta má i tuto podobu.

Když jsem v roce 1994 začal v Brně studovat na VUT, samozřejmě jsme se s EH setkávali u něj doma na Fišově osobně. Tam jsem poprvé viděl ATARI STE a později i Falcona 030. Naproti oknu měl svůj stůl s ATARI, vlevo monitor a vpravo nahoře na zdi přivrtanou velkou barevnou TV. Jeho krk si určitě liboval. Obdivoval jsem, jak píše bez dívání se na klávesnici.

Když jsem jednou k němu opět přišel na pokec, snad řešit nějakou soutěž, do které jsem, coby výhru, věnoval krabičku disket, nějak jsem tvrději dupnul a EH byl z toho celý naštvaný, prý ať tolik nedupu. No, sám dělal taekwno-do a tu a tam se rozběhl, vyskočil a kopl přesně tak, jak to známe z International Karate... Toto píšu proto, že v některém z úvodníků Narsilu o mně píše něco ve smyslu, že "mou špatnou náladu schytal CHAOS". Tak tohle byla ta příhoda.

Též jsem se jednou u "Empty Děda" potkal s NEDem, ale to je tak dávno, že bych ho určitě nepoznal. Vlastně nikoho dalšího z okruhu Narsilu jsem nikdy neviděl.

Z další spolupráce s EH mimo Narsil vzešla moje hudba k jeho hře Whipper-Snapper's Race a opět moje hudba Brutus Flying k jeho demu, jehož název si bohužel nepamatuju. Byla to různě se otáčející vektorová kosmická loď. Demo jsme poprvé prezentovali na srazu ataristů v Proseči u Skutče. Odhaduju tak rok 1995. Též jsem pro EH vytvořil hudbu k jeho zamýšlené hře z prostředí pyramid, snad to mělo být něco na způsob Montezumy nebo The Pharaoh's Curse. Ale hru jsem nikdy neviděl, takže asi nebyla dokončená. Empty Heada jsem naposledy viděl v brněnském klubu Mersey. Mohl to být tak rok 1998 nebo 1999. Od té doby o něm nic nevím. Škoda.

Tomáš Kučera aka tč. CHAOS, 2023 (no vidíte, akorát 30 let od prvního čísla Narsilu)

cs.atari.org
krupkaj: 2006 - 2024